Профілактика насилля

 


Cерія відео щодо правил захисту дітей від насильства

Організатори Міжнародної благодійної організації «Служба порятунку дітей» створили серію відео щодо правил захисту дітей від насильства у різних життєвих ситуаціях. Представляємо вам дану підбірку:

Відео "Подруга у небезпеці. Історія Оленки і Марії"
Якщо ваш друг чи подруга  у небезпеці, чи варто втручатися? Чи чужі стосунки - це особиста справа і не варто щось радити? Інколи людині, яка потрапила в біду, важко зрозуміти, що відбувається щось неправильно.

Відео "Таємниці"
Чи бувають погані секрети? Як їх розпізнати?
Коли трапляється з дитиною якась неприємна ситуація, їй соромно про це розповісти, адже вона почувається винною. Але дитина має чітко знати - якщо інша людина робить неприємно, про це НІКОЛИ не треба мовчати!
Адже кожна дитина має право на захист завжди!

Відео "Сексуальне насильство в родині"
Насильство - це як? Коли тебе б'ють і тобі боляче? Не завжди. Інколи насильство не залишає синців, але тобі дуже неприємно і незручно про це комусь розказати. І це не можна і НЕ ТРЕБА ТЕРПІТИ!

Відео "Розкажи всю правду"














Мистецтво миру. Простими словами про те, як працює ненасильницьке спілкування

Під час конфліктів у сім’ї, з друзями чи на роботі ми схильні узагальнювати та оцінювати іншу сторону. Це відразу викликає опір і захист у відповідь, і вас просто перестають чути. Ненасильницьке спілкування пропонує інший спосіб донесення своєї думки: не оцінювати, а говорити про факти, особисті почуття й потреби, висловлювати прохання замість вимоги. Як це працює на практиці?




До всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Закон визначає домашнє насильство як «дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами...».
‼️ Пам’ятайте, що за законодавством дитина, яка бачить насильство стосовно інших – є не свідком, а жертвою!

Ознаки жертви насилля, які мають насторожити оточуючих:
Нетипова замкнутість або агресивність
Депресія
Нетримання сечі
Уникнення будь-яких контактів
Неможливість пояснити свій фізичний стан
Надмірна піддатливість
Неадекватні відповіді на запитання
Відсутність соціальних навичок
Невідповідність розумових здібностей віковим нормам
Бездоглядність
Суїцидальні прояви або думки


Знаєте про випадки насильства або самі страждаєте?
Не мовчіть! Ваші дії можуть урятувати життя!


Як поговорити з дитиною про насильство? Як навчити її захистити себе?

Можна думати, що це дуже складно.
Ми пропонуємо вам почати з 5 СТОП-правил, дотримання яких допоможе дитині захистити себе.
🛑СТОП-НЕЗНАЙОМЕЦЬ🕶
🛑СТОП-ФОТО📷
🛑СТОП-ДОТИК😔
🛑СТОП-СЕКРЕТ🤐
🛑СТОП-СТРАХ😲
❗️1 плакат – 5 правил – 10 хвилин. Приділіть цей час дитині, щоб захистити її. Це не складно.


Практичні матеріали щодо захисту дітей від насильства

«Сексуальне насильство — це травма, яка впливає на все подальше життя дитини. За даними Ради Європи, кожна 5-та дитина є жертвою сексуального насильства. Але такі випадки часто замовчуються. Зазвичай дорослі не говорять з дитиною на цю тему, дитина не знає, куди звернутися за допомогою. І часто вона залишається сам на сам зі своєю проблемою. Інколи вчитель — це саме та людина, яка може помітити насильство та врятувати дитину», — наголошують організатори Міжнародної благодійної організації «Служба порятунку дітей».

Дана організація розробила урок для учнів 5-9 класів щодо захисту дітей від насильства «Особиста цінність та безпека», його можна вільно завантажити в мережі, адже ці матеріали є у відкритому доступі за посиланням

У цих матеріалах йдеться про те, як сформувати в учнів поняття цінності їхнього життя, ознайомити учнів з поняттям особистих кордонів, навчити учнів розрізняти небезпечні життєві ситуації та навчити їх застосовувати правила безпеки з метою захисту їхнього життя.

«Служба порятунку дітей» зараз працює над створенням уроку для молодших школярів, проте мультфільм щодо того, як поводити себе з незнайомцями для дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку, вже можна використовувати в розмові з дітьми:


Переглянути запис трансляції вебінару щодо захисту дітей від насильства «Особиста цінність та безпека» можна у фейсбук спільноті або за посиланням:

 
Проєкт захисту дітей від сексуального насильства реалізує МБО «Служба порятунку дітей» за ініціативи уповноваженого Президента України з прав дитини. Тому в межах проєкту розроблений інформаційний сайт для батьків та вчителів, де можна знайти більше інформації щодо захисту дітей.

Немає коментарів:

Дописати коментар